You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

About us

Jsme dvě a známe se celou věčnost!

Ing. Andrea A. Rückschlossová

Narodila jsem se v Praze, kde stále žiji a kde jsem také vystudovala obor Systémové inženýrství. Určitou systémovost a analytický přístup vnáším i do naší designové značky LAMAAR. Myslím, že je pro mne typické spojení výtvarné práce s novými technologiemi a inovativními postupy. Za velmi důležitou považuji kvalitu našich výrobků a proto každý šperk, několikrát kontroluji a podrobuji zátěžovým testům. Do prodeje se dostane jen to, co splňuje požadavky jak po fyzické, tak i po chemické stránce. Naším cílem je aby u vás šperky vydržely co nejdéle a měli jste z nich dlouhou dobu radost. Pokud se už nějaké neštěstí vyskytne, samozřejmě se snažíme co nejrychleji situaci vyřešit k vaší spokojenosti.

Mgr.A. Leona A. Matějková

Pocházím z Brna, ale již téměř třicet let žiji v Praze. Zde jsem také vystudovala Vysokou školu Uměleckoprůmyslovou, obor Architektura a Design. Mám za sebou dlouhou a bohatou kariéru v oblasti autorského designu. Spoluzakládala jsem atelier DEJANEW a atelier DIRTY DESIGN. Dlouhou dobu jsem spolupracovala se Studiem Šípek a s dalšími českými i zahraničními firmami, například s porcelánovou manufakturou Goldfinger nebo Reflectionen Bangkok a dalšími. Byla jsem také osm let vedoucí ateliéru Environmentálního designu na fakultě umění a architektury na Technické universitě v Liberci.

V roce 2012 jsme založily LAMAAR jako designovou značku s vlastním tématem. Koncept LAMAARu mi přinesl nový přístup k designové práci. Největší rozdíl spočívá v tom, že si vše od začátku do konce tvoříme samy. Stále je nejdůležitější částí návrh a nápad, ale pak si samy namícháme pigmenty a barvy, začneme brousit, řezat, lakovat atd. Vytváříme to, co jsme si samy navrhly a to je neskutečná svoboda a pro mě osobně obrovský přínos. Každá rybka, každá látka, každá věc prošla našima rukama a to opravdu mnohokrát, než se dostane k Vám. Malou výjimkou je, že si necháváme tisknout v zahraničí naše autorské látky, ale kdybychom na to měly kapacity, tak bychom si je určitě rády tiskly samy. :)